Каталог товарів

Особливості та переваги карбонових акумуляторних батарей

Категорії

Попит на карбонові акумулятори активно зростає, і на це є справедливі причини. У порівнянні зі свинцево-кислотними акумуляторами, вони мають унікальний склад пластин і здатні гарантувати більш тривалий термін служби. Йдеться і про кількість циклів зарядки-розрядки, і роботу в буферному режимі.

Карбонові тягові акумулятори вже не є недоступною новинкою в Україні та вперше були представлені торговою маркою Luxeon. Зараз у продажу є 12-вольтові моноблоки у трьох моделях: на 75 Ач, 100 Ач, 175 Ач та 200 Ач. Інші виробники також активно працюють над створенням акумуляторів карбонового типу, тому найближчим часом очікується збільшення пропозиції на українському ринку.

Проблеми свинцево-кислотних АКБ

Чому ж виникла потреба у виробництві нових типів акумуляторних батарей? Вся справа в потребах споживачів, яким потрібний ефективніший продукт для електричних приладів.

Акумуляторні батареї потребують багато побутових приладів і виробничої техніки. Коли йдеться про резервне живлення двигунів, гідравлічних механізмів, реєстраторів, серверних систем, то в таких ситуаціях немає місця компромісу. Електронне обладнання постійно потребує електроенергії, щоб забезпечити безперервну та стабільну роботу. Саме тут виникає перша проблема: акумуляторна батарея має багато обмежень, що негативно впливає на роботу техніки.

Дивує той факт, що інженери зуміли розробити складні механізми, зменшити до мінімуму розміри деталей, посилити їхню взаємодію, але аналогічного прогресу не відбулося в АКБ. Ці пристрої не змінювали свій принцип роботи, масу і розмір понад півстоліття. Вийшло, що саме акумулятори стали слабким місцем сучасного обладнання.

Крім згаданих проблем традиційних АКБ варто також відзначити інші, не менш важливі:

  • обмеження кількості циклів зарядки-розрядки;
  • зниження ефективності за зміни кліматичних умов (особливо температури);
  • можливі проблеми з технічною безпекою за недотримання рекомендованих умов;
  • тривале перезаряджання акумуляторів після віддачі всієї накопиченої енергії.

І хоча карбонові акумулятори не є панацеєю від усіх перерахованих проблем, але з обмеженим ресурсом заряду-розряду вони справляються відмінно.

Особливості карбонових акумуляторів

Іноді у контексті карбонових АКБ зустрічається синонім графенових акумуляторів. Але на даний момент немає перевіреної та підтвердженої інформації про використання графену у складі таких пластин. Усі офіційні джерела використовують лише одну назву для цієї групи АКБ – карбонові.

Важливі переваги карбонових АКБ:

  • Повільне зношування деталей. До складу таких батарей входять вуглецевмісні складові, тому сульфатація (поява сірчанокислого свинцю на поверхні пластин) настає набагато пізніше, ніж у аналогічних за характеристиками AGM та гелевих батареях.
  • Тривала експлуатація. У той час як стандартні батареї розраховані приблизно на 500 циклів зарядки-розрядки (у тимчасовому еквіваленті 2-3 роки), карбонові моделі можуть опрацювати 8 років без втрат (2000 циклів), і навіть через 12 років продовжують функціонувати (з ймовірними втратами 50%) після 3000-го циклу). У буферному режимі такі АКБ готові прослужити ще більше – 20 років. За фактом, за цей час вартість карбонової батареї встигне окупитися кілька разів.
  • Швидка заряджання. Відмінна риса карбону – здатність швидше заряджатися, ніж аналоги. Така характеристика є особливо важливою, якщо плануєте встановити АКБ у техніку на електричній тязі.
  • Заряджання від підвищених струмів. Така батарея може зарядитись на 30% від підвищених струмів. Важливо, що подібна можливість не впливає на нагрівання батареї, тому безпека і надійність обладнання гарантовані.
  • Безпека. На основі описаних вище переваг такі моделі гарантують стабільність і захист вище, ніж у звичайних свинцево-кислотних АКБ.

Обмеження у роботі АКБ карбонового типу

Заради справедливості варто сказати про нестачу таких акумуляторів. У порівнянні з іншими видами вони гірше тримають заряд при високій струмовіддачі. У результаті фахівці не радять задіяти такі АКБ у деяких випадках, наприклад, для лебідок.

Справа зовсім не в тому, що карбонові акумулятори недосконалі. Навпаки, вони розроблялися саме як тягові для рівномірної віддачі електроенергії протягом розрядки. Тому якщо вам потрібна батарея для пристрою, що споживає великі струми, варто віддати перевагу моделям гелевим або AGM.

Коли варто купити карбонові акумулятори

Такі моделі АКБ чудово зарекомендували себе у системах альтернативної енергетики, а саме для встановлення у вітрогенератори, сонячні панелі та інше обладнання. Ці пристрої мають необхідні характеристики: швидка зарядка, тривала робота, стабільна напруга.

Фахівці рекомендують використовувати карбонові акумулятори як резервне живлення для телекомунікаційної техніки. За рахунок тривалого функціонування в буферному режимі ці АКБ ідеальні для центрів обробки даних, серверних шаф та ін.

Завдяки хорошій потужності та продуктивності, карбонові акумулятори використовуються для роботи складської техніки. Вони не менш потрібні для встановлення в інвалідних візках, автомобілях для гольфу та аналогічному обладнанні.

Таким чином, карбонові акумулятори компанії Luxeon варті уваги. Це фабричний Китай, який коштує недорого, але за якістю не поступається аналогічним моделям європейського виробництва. Вибирайте якісні АКБ карбонового типу та отримайте їх множинні переваги!

( 1 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*