Каталог товарів

Як вибрати сонячну панель. Що важливо знати при комплектації електростанції

Категорії

Технологічний прогрес не стоїть дома, і з кожним роком вчені роблять відкриття в різних наукових сферах. Одним із перспективних напрямів вони вважають пошук альтернативних джерел харчування.

Так, існує кілька видів альтернативних технологій, але найбільш популярними серед покупців є використання сонячної енергії.

Що це таке та в чому безпосередня користь для споживача?

Сонячна панель - це напівпровідниковий фотоелектричний перетворювач, який конвертує сонячну енергію на електричну. Конструкція виглядає як комплект з'єднаних один з одним та укладених у раму компактних осередків.

Складові частини сонячної батареї :

  • алюмінієва рама;
  • гартоване скло з антивідблисковою поверхнею;
  • передня плівка, що ламінує;
  • елементи, що послідовно з'єднані плоскими провідниками;
  • задня плівка, що ламінує;
  • задня захисна плівка;
  • сполучна коробка із захисними діодами та кабелями.

Переваги сонячних панелей

  1. Економія коштів. Сонячні панелі вимагають витрат лише на встановлення. Надалі експлуатації споживач отримує безкоштовну енергію і не викидає гроші на профілактичні роботи.
  2. Безперервна робота. Панель працює автоматично, її не потрібно вмикати або вимикати як інші автономні джерела живлення. Електрика накопичується у спеціальних акумуляторах та енергія, таким чином, доступна вдень та вночі.
  3. Безшумність. Переробка сонячної енергії відбувається так тихо, що це не потурбує нікого в будинку.
  4. Тривалий термін експлуатації. Сонячна панель розрахована на 25 років. Але це не означає, що після закінчення цього терміну її слід міняти. Наступне 20 років вона працюватиме на 80%. Таким чином, загальний термін служби складає близько 45 років.
  5. Відсутність проблем із розміщенням. Для встановлення панелі існує єдина умова – це сонячна сторона даху чи будь-якої іншої поверхні.
  6. Можливість збільшення потужності. У разі нестачі попередньо встановленої потужності проблема вирішується розміщенням додаткових панелей.

Комплектація сонячних панелей: що потрібно знати

Не всі знаються на електроніці, і ще більша кількість людей не знає як правильно вибрати сонячну електростанцію. Щоб уникнути помилок, вам необхідно знати деякі моменти.

Типи сонячних елементів

  • Монокристалічні . Найбільш ефективний та поширений вид сонячних панелей. Виготовляється шляхом очищення кремнію, потім плавлення і кристалізація в зливки. Ефективність такого типу становить 15-20% у стандартних умовах.
  • Полікристалічні . Даний тип оптимальний і за якістю, і за вартістю. Технологія виробництва не відрізняється від виробництва монокристалічної панелі, різниця лише у матеріалі. Ефективність приблизно 14-15%.
  • Амфорний або тонкоплівковий. Такі панелі мають найменший попит серед покупців, тому що при виробництві використовуються не кристали, а тонкі шари кремнію. За такої технології шари швидко вигоряють на світлі, що сприяє зниженню ефективності панелі.

Визначення розміру та потужності сонячної панелі

Один із важливих пунктів при покупці сонячної панелі – це підрахунок необхідної потужності. Для початку потрібно обчислити, скільки кВт електроенергії ви хотіли б отримувати. Від цього числа завіситиме кількість сонячних батарей. Підрахунок допоможе уникнути непотрібних фінансових витрат.

Для того, щоб правильно обчислити потрібну кількість панелей, необхідно знати сонячну інсоляцію у вашому регіоні. Зробимо підрахунок на прикладі Києва. Влітку рівень сонячної інсоляції сягає 5.25, а взимку цей показник завмирає на позначці 0.86.

Після цього вираховуємо потрібну кількість електроенергії. Візьмемо за приклад 7200 Вт. Враховуючи 20% запас на розряд-заряд акумулятора, отримаємо:

W = 7200 × 1,2 = 8640 Вт · год = 8,64 кВт

Підставляємо результат під сонячну інсоляцію:

W = 8,64/5,25 = 1,65 кВт (влітку)

W = 8,64 / 0,86 = 10,5 кВт (взимку)

Далі на прикладі установки потужністю 245 Вт, дізнаємося кількість панелей:

N = 1,65/0,245 = 6,7 шт (влітку)

N = 8.64/0,245 = 35,2 шт (взимку)

Розрахунки орієнтовні і варто врахувати, що все залежить від сонячних днів на рік, тому що цей показник може суттєво відрізнятись.

Вихідна напруга та наявність акумулятора

Якщо вам потрібні сонячні панелі під смартфони та інші дрібні девайси, потрібна напруга від 9 до 20 В. Якщо ж шукайте джерело живлення для великої побутової техніки, вибирайте напругу 220 В.

Попит на сонячні панелі зростає щороку. І це не дивно, адже багато людей через перебої з електрикою використовують такий пристрій як додаткове або основне джерело живлення.

Будь-яка справа удосконалюється оволодінням техніки. Будь-який досвід досягається вправою.

Гіпократ

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*