Особливості та правильний підбір лінійно-інтерактивних ДБЖ?
Особливості та правильний підбір лінійно-інтерактивних ДБЖ
Uninterruptible Power Supply - це складне англомовне поєднання знайоме нам у популярному скороченні УПС (UPS) або ДБЖ (джерело безперебійного живлення). Таке сучасне обладнання виконує роль автономного джерела живлення побутової, виробничої чи офісної техніки. Залежно від характеристик пристрою, воно також може запобігати негативному впливу стрибків напруги та інших нестабільностей електромережі.
У яких випадках не обійтися без ДБЖ?
Уявіть, що ви працюєте за комп'ютером. Не має значення, граєте та проходьте новий рівень або пишіть надважливий звіт для начальника. Але за одну секунду позапланове відключення електрики перериває ваші плани. І найгірше, що запущена гра та життєво важливий звіт не збережуться під час перезавантаження комп'ютера.
Але перелічені біди не такі небезпечні, як вихід з ладу деталей або всього обладнання. Цілком можливо, що вам доведеться здавати техніку в ремонт або купувати нову. А уявіть, якщо йдеться про дороге виробниче обладнання або офісну техніку. У такому разі збитки становитимуть зовсім не кілька тисяч гривень.
І вихід один: купити джерело безперебійного живлення. Лінійно-інтерактивні ДБЖ бренду LogicPower - те, що потрібно для більшості споживачів. Вони мають широкий вибір опцій, які дозволяють використовувати безперебійники не тільки як резервне джерело живлення.
Головні плюси ДБЖ для дому та офісу
Переваги їх використання - величезний список. Таке обладнання ніколи не буде зайвим, а у критичній ситуації допоможе уникнути матеріальних та фінансових втрат. До найважливіших переваг сучасних джерел безперебійного живлення LogicPower відносять:
1. Стабільна робота як джерела резервного живлення та стабілізатора напруги одночасно. Коли загальна мережа стабільна, інтерактивно-лінійний ДБЖ виконує функцію стабілізатора напруги. Це стало можливим за рахунок вбудованого AVR.
2. Вихідна напруга в безперебійниках марки має форму апроксимованої синусоїди, а отже забезпечений стабільний показник 220V±10%. Це гарантія правильної та довгострокової роботи підключених пристроїв.
3. Стабільний захист усіх підключених пристроїв. ДБЖ LogicPower добре зарекомендували себе в експлуатації з будь-якими електроприладами. Тому користувач суттєво знижує потенційні загрози від перепадів напруги, імпульсних перешкод, коротких замикань. При цьому немає необхідності докуповувати подовжувачі чи перехідники, тому що лінійно-інтерактивні джерела безперебійного живлення підключають до мережі через мережевий фільтр.
Таким чином, ДБЖ - це дійсно потрібний пристрій, а не марна трата грошей. Краще один раз заплатити за якісне захисне обладнання, ніж у майбутньому переплатити десятикратні суми за ремонт чи купівлю нового.
Поради щодо вибору хорошого ДБЖ
Фахівці з джерел безперебійного живлення вироблять основні параметри, на які потрібно звертати увагу при виборі відповідної моделі. До них відносять:
- Потужність ДБЖ . Потрібно заздалегідь скласти перелік всіх пристроїв, які плануєте підключити до безперебійника, і порахувати сумарне споживання енергії. Для цього можна скористатися спеціальним калькулятором або провести підрахунки вручну. Джерела безперебійного живлення LogicPower ділять на три групи за потужністю:
1. Лінійно-інтерактивні моделі 625-825 VA (потужність від 500 до 660 Вт). Такий ДБЖ може повністю забезпечити харчування стандартний персональний комп'ютер або комплект з телевізора, музичного центру та ігрової приставки.
2. Лінійно-інтерактивні моделі 850-1000 VA (потужність від 680 до 800 Вт). Такої потужності достатньо для одночасного підключення кількох системних блоків та моніторів.
3. Лінійно-інтерактивні моделі 1100-1550 VA (потужність від 880 до 1600 Вт). Це варіант, який впорається з кількома одиницями побутової техніки або офісним обладнанням.
- Кількість обладнання, яке потрібно підключити до ДБЖ . Кожна модель має різну кількість розеток європейського типу. Є варіанти для користувачів, які планують використовувати 1-2, 3-4 або 5 та більше виделок.
- Особливості пристроїв, що підключаються до ДБЖ. Лінійно-інтерактивні джерела безперебійного живлення LogicPower сумісні лише з імпульсними блоками живлення, тому не підключайте до них обладнання із трансформаторними джерелами живлення (купіть для них модель із правильною синусоїдою).
- Умови використання безперебійника. Важливо враховувати температурний режим, рівень вологості та інші кліматичні характеристики. Якщо умови звичайні і ваш ДБЖ буде розміщений у приміщенні, можна купити джерело безперебійного живлення у пластиковому корпусі. Якщо він стоятиме в кімнаті з підвищеною вологістю, великою кількістю були або в іншому агресивному середовищі, доведеться замовити модель у металевому корпусі. Для багатьох користувачів важлива індикація на корпусі ДБЖ та можливість його синхронізації з комп'ютером через порт USB.
Зверніть увагу!
Не до всіх електричних пристроїв доцільно підключати джерело безперебійного живлення. Наприклад, праска та електричний чайник достатньо включити у звичайний мережевий фільтр.
Резюме
З кожним роком все більше людей встановлюють у будинку або офісі системи резервного харчування з опцією стабілізації напруги. Це виправдано і набагато вигідніше, ніж справлятися з наслідками стрибків напруги чи віялом відключення електроенергії. Тому не заощаджуйте на безпеці своєї техніки, щоб не довелося потім заплатити набагато більше!