Каталог товарів

Основи ДБЖ - як правильно вибрати?

Категорії

ДБЖ: кому знадобиться і як правильно вибрати?
Джерело безперебійного харчування провокує багато питань: а чи потрібен він мені чи можу легко обійтися; як вибрати хорошу модель, не переплачуючи за бренд; який ДБЖ підійде для комп'ютера та побутової техніки, а який ідеальний для промислових масштабів... Якщо вас відвідують схожі думки, тоді настав час розібратися в питаннях раз і назавжди.


Основа основ: ДБЖ - це...
Під джерелом безперебійного живлення розуміють вторинне джерело електроенергії, яке здатне на короткий час постачати електроприлади електрикою, якщо воно відсутнє. Допоміжна функція ДБЖ – захист підключених пристроїв від проблем у мережі, наприклад, стрибків, короткого замикання. Дійсно, якщо мережа не відповідає основним критеріям за ГОСТом, то побутові прилади можуть бути в небезпеці.  
Особливо актуальними джерела безперебійного живлення стали тоді, як почали практикуватися віялові відключення електроенергії. Тим більше, що електромережа буває нестабільною, що може спровокувати пошкодження і навіть остаточну поломку обладнання. Якщо ви зацікавлені в безпечній роботі всіх електроприладів у будинку, офісі або на виробництві, ДБЖ стане обов'язковою покупкою. До речі, таке обладнання не потрібне для бойлера, праски, електрочайника (його достатньо включати через мережевий фільтр).


Отже, серце джерела безперебійного живлення – це його акумулятор.   Попередньо зарядившись, він живитиме всі прилади, що потребують електрики. Це потрібно, коли живлення від мережі позапланово припиняється. Але пам'ятайте, що не всі моделі ДБЖ захищатимуть підключені пристрої від перепадів напруги. Така опція є лише в тих моделях безперебійників, у яких є автоматичне вольт-регулювання.


Види джерел безперебійного живлення
ДБЖ класифікують на різні види залежно від критеріїв. Так, за потужністю їх поділяють за кіловатами. Щоб з'ясувати, яка саме модель вам підійде, доведеться порахувати можливе споживання. Наприклад, джерело безперебійного живлення на 2 кВт для звичайного персонального комп'ютера купувати нема рації. Ви переплатите і у вас буде надлишковий запас потужності, але ДБЖ не працюватиме з максимальним ККД. А якщо ви купуєте ДБЖ для офісних потреб (кілька комп'ютерів + сервер), модель на 1 кВт виявиться малопотужною.  

Друга та найпоширеніша класифікація ДБЖ - з топології. Вона має на увазі поділ пристроїв на такі моделі:

-   резервні   - найпростіші, здатні впоратися з електромагнітними перешкодами та високовольтними імпульсами. Вони працюють так: коли напруга мережі зникає або відхиляється від нормального значення, тоді навантаження автоматично переходить на живлення від батареї ДБЖ.

-   з подвійним перетворювачем напруги   - це професійні та високопотужні пристрої. Їх застосовують для захисту серверів, вузлів зв'язку, робочих станцій, медичного обладнання та інших важливих приладів.  

-   лінійно-інтерактивні   - Найпоширеніші варіанти. Такі безперебійники мають стабілізатор напруги, тому здатні регулювати його вхідний рівень. Їхня особливість - перемикання живлення від мережі на акумулятор за 2-4 мс, а також автоматичне регулювання напруги. Лінійно-інтерактивні ДБЖ бувають двох підвидів: з апроксимованою синусоїдою або з повністю синусоїдальною вихідною напругою (правильною синусоїдою).

Вибираємо ДБЖ правильно
Підбір джерела безперебійного живлення ґрунтується на потребах того обладнання, яке буде до нього підключено. Тож, по-перше, порахуйте сумарне споживання. Для цього скористайтеся спеціальним калькулятором або проведіть підрахунки вручну. Звертайте увагу на такий параметр, як пускові струми пристроїв. Їх показники можуть бути в кілька разів вищими у вимкненому стані. Щоб зрівняти зразкову потужність у робочому режимі, додайте до фінальної цифри 200-300%.  

Окрім потужності важливий і вольтаж. Наприклад, якщо цей параметр складає 12V, значить до ДБЖ можна під'єднати 1 акумулятор, а якщо 24V – два, до 48V – чотири і так далі.

По-друге, запам'ятайте особливості застосування лінійно-інтерактивних ДБЖ: моделі з апроксимованою синусоїдою хороші для імпульсних блоків живлення, а моделі з правильною синусоїдою вважаються універсальними. З цієї причини для захисту та резервного живлення пристроїв з трансформаторними блоками живлення (наприклад, холодильник, компресор) слід купити лінійно-інтерактивні ДБЖ з синусоїдальною вихідною напругою.

По-третє, важливою є ємність акумуляторної батареї. Чим вона більша, тим довше буде автономна робота обладнання, підключеного до джерела безперебійного живлення.  

По-четверте, має значення та розташування акумулятора. Він може бути і всередині, і зовні. Найчастіше моделі з апроксимованою синусоїдою виготовляють із вбудованими батареями, а моделі із правильною синусоїдою - із зовнішніми.  

Отже, якщо вам потрібен ДБЖ для офісу, зупиніться на моделях із апроксимованою синусоїдою. Вони компактні, функціональні, акуратні на вигляд. А універсальні моделі з правильною синусоїдою добре працюють з будь-яким типом живлення. Вони мають змінний акумулятор, отже користувач сам здатний вибрати потрібний час автономної роботи. Коли ви купите ДБЖ, можете самостійно підключити все обладнання. Для цього вставте вилки всіх приладів у розетки на безперебійнику, а потім сам ДБЖ підключіть до мережі.


Резюме
Завершити сеанс за персональним комп'ютером і встигнути закрити всі програми до його відключення - це цілком реально, навіть якщо у вас раптово відключили світло. Для цього потрібно мати джерело безперебійного живлення. Особливо він необхідний тим, хто неодноразово стикалися з помилкою збереження життєво важливих звітів, незавершеними операціями чи поломками устаткування.  
Тому покупка хорошого джерела безперебійного живлення є обов'язковою майже для кожного будинку або офісу. Як бачите, у виборі потрібної моделі немає великих труднощів. Але якщо вам потрібна підтримка чи поради – задайте нам свої запитання та отримайте експертні відповіді!

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*