Каталог товарів

Приклад підбору занурювального насоса або станції водопостачання для котеджу

Категорії

У той час як мешканці котеджних та дачних селищ страждають від перебоїв із водопостачанням, сучасні виробники побутового обладнання знайшли рішення. Вони розробили та реалізували проект, який допоможе у постачанні водою тисячі людей. До такого обладнання належать станції водопостачання та занурювальні насоси.

Обидва ці агрегати зосереджені на єдиному завданні - перекачування води зі свердловини або колодязя безпосередньо у ваше житло.

Занурювальний насос і станція водопостачання : що краще

Хоча обидва агрегати виконують ту саму функцію, у них є суттєві відмінності в принципах роботи. Занурювальний насос відноситься до глибинного обладнання, яке розміщується та функціонує в рідкому середовищі. А станція водопостачання встановлюється на поверхні або окремому приміщенні від свердловини.

Перевага цієї моделі в тому, що двигун апарату не перегрівається: він перебуває під постійним впливом холодних вод, що охолоджують насос. Крім того, власникам занурюваних моделей забезпечена повна звукоізоляція, тому що на поверхню не долинають характерні для перекачування води шуми.

Як вибрати насос: покрокова інструкція

Завдання такого пристрою – піднімати воду з підземного резервуара. Розглянемо вибір агрегату на основі змодельованої ситуації. Воду потрібно подати з глибини приблизно 4 метри. Пристрій знаходиться на глибині 3 метри нижче рівня землі, найвища точка водорозбору розташована за 8 м від насоса, а резервуар - за 10 метрів від будинку. Для сім'ї з 4 осіб та з урахуванням додаткової опції - поливу садової ділянки - необхідно провести наступний арифметичний розрахунок*:

1. Обчислюємо довжину трубопроводу:

L=1+10+8=19 м

2. Розраховуємо величину втрат при заданому натиску:

Н піт = 0.2 * L = 0.2 * 19 = 3.8

3. Визначаємо оптимальний натиск:

Н = Н гео + Н піт + Н потр = 8 +20 +3 = 31 м

Таким чином, вибір насоса визначатиметься такими параметрами:

  • значенням натиску;
  • продуктивністю поливу.

*Для простоти підрахунку прийнято, що:

1) різниця висот (Х) між розташуванням апарату та рівнем води в нижчій точці дорівнює 1 м.

2) геометрична висота складає 8 м (Н гео).

3) втрати трубопроводу дорівнюють 20% (Н піт).

4) оптимальне тиск (Р) для побутових споживачів 2 бар, що у метровому еквіваленті дорівнює напору 20 м (Н потр).

5) за продуктивність поливу прийняти значення 3 м3/год (Q).

Без водопостачання в будинку не обійтися у будь-якому разі. Крім стандартних щоденних потреб (приготування їжі, прибирання, прання), у приватному будинку існує рада господарських потреб (полив ділянки, галявини та ін.). І економія на базовій людській потребі також є неприпустимою. Тому розумно рахуйте свої гроші та вибирайте надійне обладнання для водопостачання свого житла. Інтернет-магазин А-Трейд допоможе вам у цьому: у нас широкий асортимент насосів та станцій для будь-яких ваших потреб.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*