Каталог товарів

Що таке сонячний інвертор та як правильно підібрати

Категорії

В автономних електросистемах з альтернативним джерелом енергії одним із найважливіших компонентів є інвертор . Сонячні електростанції, що набирають все більшої популярності в приватних будинках, часто складаються з фотомодулів, контролера, акумуляторних батарей і сонячного інвертора . Стабільна робота останнього є гарантом ефективного функціонування електростанції та безпечної експлуатації усієї техніки в будинку.

Інвертор відіграє роль випрямляча енергії. Забезпечуючи перетворення постійного струму на змінний (220V) прилад стабілізує напругу, роблячи його придатним для побутової техніки, мультимедійної апаратури, комп'ютерного обладнання. У будинках, де спостерігаються часті перебої з електроенергією, автономна система постачання електрики може стати кращою і менш витратною на тлі постійного зростання цін.

Існуючі різновиди інверторів

Автономні інвертори призначені лише для перетворення струму з акумуляторних батарей. Прилади даного типу широко використовуються в безперебійно-автономних та резервних станціях електропостачання, які здатні забезпечувати електроживленням техніку при надходженні енергії від основного джерела. Тривалість автономної роботи приладів у будинку може становити кілька хвилин або кілька годин. Залежить цей показник від споживаного технікою рівня потужності, а також кількості та ємності складових акумуляторного ланцюжка.

У порівнянні з автономними моделями більшого поширення на світовому ринку набули мережні інвертори . Прилади, що забезпечують електропостачання побутового обладнання, направляють зайве виробляється енергію в мережу. Багато європейських країн зацікавлені у покупці електрики від невичерпних джерел енергії на дуже вигідних умовах. У нічний час, коли перетворення сонячної енергії не здійснюється, використовується електроенергія з мережі.

Необхідно наголосити на наявності спеціального «Зеленого тарифу» і в Україні. Облаштувавши житло сонячною електростанцією із мережним інвертором, домовласник має можливість продавати державі зайву електроенергію відповідно до умов вищезгаданого тарифу.

Гібридні інвертори є універсальними варіантами для сонячних систем електропостачання із використанням інших джерел електроенергії. Пристрої даного типу призначені для одночасної роботи одночасно з постійним і змінним струмами, так як при автономній роботі від одних сонячних фотоелектричних модулів гібридний прилад не принесе ніякої користі.

Варто врахувати, що гібридні інвертори часто плутають із комбінованими та іншими пристроями, що мають вбудований контролер для функціонування як із сонячними батареями, так і з вітрогенераторами. По-справжньому універсальним можна назвати перетворювач, що одночасно працює від акумуляторних батарей і джерела змінного струму. Наприклад, у будинках із централізованим електропостачанням або електрогенератором часто використовують сонячну станцію з гібридним інвертором як додаткове джерело електрики для техніки в будинку.

Вибираємо сонячний інвертор, відштовхуючись від робочих характеристик

Однією з головних робочих характеристик перетворювача струму є форма вихідної напруги. Серед пропонованих сьогодні моделей поширені пристрої, здатні забезпечити синусоїдальну або апроксимовану синусоїдальну напругу. Остання форма, також названа як меандрова, не відрізняється високою якістю струму, забезпечуючи часто нестабільну, імпульсну напругу. Використовувати інвертори даного типу для забезпечення живленням побутової техніки або мультимедійної апаратури не рекомендується, але для освітлювальних виробів та пристроїв, які не вимагають якості напруги, подібні перетворювачі є актуальними.

Інвертори із синусоїдною формою вихідної напруги підходять для забезпечення живленням різної побутової техніки. Струм із максимально наближеними характеристиками до централізованої мережі може гарантувати якісне живлення для мультимедійного обладнання, комп'ютерів та High-End апаратури. Чутлива до стрибків напруги техніка, особливо сучасне електричне опалювальне обладнання, може легко вийти з ладу. Зі стабільною вихідною напругою синусоїдні інвертори в сонячних електростанціях чудово підходять для роботи з дорогим обладнанням.

При виборі сонячного інвертора необхідно знати сумарну потужність, яку споживає вся техніка в будинку. При підрахунку необхідно враховувати максимальну потужність кожного електроприладу. Багато компаній-виробників з метою привабливості продукту вказують на пристрої номінальну необхідну потужність для його роботи, але при включенні пікова потужність приладу може бути набагато вищою, що і необхідно враховувати при підборі інвертора.

Важливим показником надійності перетворювача є велика вага. На відміну від пристроїв сумнівної якості, що мають незначну вагу, фірмові перетворювачі струму оснащуються потужним вихідним трансформатором. Важкі прилади з трансформаторною схемою малосприйнятливі до навантажень і перепадів напруги.

Крім перерахованого вище, варто враховувати температурний діапазон, при якому інвертор буде стабільно працювати. Багато професійних моделей для сонячних електростанцій можуть функціонувати в не опалюваних приміщеннях, що робить їхню установку більш практичною. Наявність вентиляційної системи охолодження забезпечить стабільність приладу при високих температурах, але при цьому варто враховувати рівень шуму, що виникає.

Насамкінець необхідно відзначити корисність наявності захистів. Наявні технології від перегріву, перевантаження по виходу, короткого замикання, а також високої та низької напруги акумуляторів здатні запобігти передчасному виходу сонячного інвертора з ладу.

Сонце світить усім.

(Петроній Арбітр Гай)

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*