Каталог товарів

Як правильно вибрати лампу?

Категорії


До недавнього часу, купити лампочку було цілком повсякденною справою, максимум, чим ви цікавилися це кількістю ват. З розвитком сучасних технологій купівля освітлювальних ламп перетворилася на повноцінний квест, з безліччю питань на які не всі знають відповіді. Сьогоднішній асортимент ламп часто залишає покупця у легкому збентеженні. Різноманітність форм, забарвлень, матеріалів виготовлення і, звичайно, ціна, викликають часом безліч питань. Але основним все ж таки залишається – у чому між ними відмінності?

Наша стаття допоможе відповісти на всі питання, що найбільше інтригують. У чому різниця флуоресцентних ламп від звичайних? Який колір кращий: жовтий чи білий?

Електричні лампи існують вже досить давно, вони суттєво спростили життя людей, зробивши його більш комфортним. З моменту своєї появи і до тепер, лампи, як і будь-який інший винахід, зазнали безліч трансформацій. Всі вони пов'язані з початком масової електрифікації, яка змушувала винахідників та виробників ламп шукати найоптимальніші варіанти освітлення. Нижче ми розглянемо всі існуючі модифікації електричних ламп.

Лампа розжарювання

Починаючи з моменту її винаходу в 19 столітті і до цього дня, цей вид лампи залишається найпоширенішим джерелом світла.

Принцип дії лампи розжарювання це коли джерелом світла служить тіло розжарювання, що нагрівається до високої температури електричним струмом. Як, який зараз використовується спіраль з вольфраму, або вугільна нитка. Тіло напруження, щоб уникнути окислення, поміщене в колбу з інертними газами, або у вакуумну колбу. Основними перевагами цих ламп є їх низька вартість, а також відносна простота використання. Лампи розжарювання існують найрізноманітніших форм від класичної «груші» до «свічок», що використовуються в люстрах. Головний недолік – це нетривалий термін служби, в середньому менше 1000 годин.

Лампа накаливания

Матова чи прозора?

Головний критерій вибору між матовими та прозорими лампами це:

  • Прозорі плафони = прозорі лампи.
  • Матові плафони = матові лампи
  • Багато дітей люблять дивитися на джерело світла, так що для дитячої винятково матові.
  • У вишуканих кришталевих світильниках і люстрах з дорогого скла лише прозорі, лише вони зможуть підкреслити їхню красу.

Матовая

Матовая 2

Галогенні лампи

Це наступний виток еволюції у виробництві електричних ламп. Принцип дії практично ідентичний лампам розжарювання, головне ноу-хау полягає в тому, що спіраль цих ламп нагрівається сильніше, тим самим виробляючи більше світла, також у них застосовуються сучасніші матеріали.

Галогенні лампи – економні, ергономічні, із тривалим терміном служби. Отримуване світло по відтінку ближче до білого, ніж у ламп розжарювання. Серед недоліків висока температура нагріву – до 500°С, висока чутливість до перепадів напруги, що вимагатиме дотримання певних норм безпеки при встановленні та заміні.

Лампы

Варіанти застосування . Майже скрізь. Компактність та світловіддача дозволяє застосовувати їх у будь-якому інтер'єрі, роблячи більш затишними та насиченими усі його елементи. Особливо ефектно виглядають у вітринах магазинів.

Енергозберігаючі лампи.

В умовах постійно зростаючих цін на енергоносії та зростанням споживання електроенергії у зв'язку з появою в нашому житті всіляких гаджетів, все більше людей почали замислюватися над тим, як заощадити на електриці. Це бажання миттєво відчули практично всі виробники джерел освітлення, випустивши на ринок енергозберігаючі лампи, які поступово завойовують споживача. Найпопулярнішими серед них є світлодіодні, флуоресцентні та люмінесцентні лампи.

Энергосберегающие лампы

Люмінісцентні лампи.

Саме ці лампи найекономніші. Їхня робота заснована на ультрафіолетовому випромінюванні. Головні переваги крім економії, це не схильне до мерехтіння, м'яке освітлення. Правда ще недавно такі лампи практично не використовувалися в житлових приміщеннях, оскільки мали досить громіздку, трубчасту форму, а світло, що вироблялося, було холодним і незатишним. Але галузь поступово розвивалася, і сучасні люмінесцентні лампи набули розмірів звичайної лампочки та кардинально змінили світлову гаму.

Люминесцентные лампы

Варіанти застосування. Особлива технологія люмінесцентних ламп, завдяки якій вони не нагріваються, дозволяє застосовувати їх у поєднанні з матеріалами, які ще вчора вважалися вогненебезпечними, наприклад, з пластиком. Використовуючи лампи такого типу, легко створювати різні світлові композиції. Зважаючи на їх економічність, рекомендується використовувати в приміщеннях, де необхідне постійне освітлення.

Флуоресцентні лампи.

Це добре знайомі вам трубчасті скляні лампи, усередині яких металевий порошок, по краях ламп знаходяться електроди для підключення. Різновидів таких ламп близько 30, найзастосовніша – лампа денного світла. Лампи мають холодний відтінок освітлення, тому їх часто застосовують як нічне освітлення офісів чи держустанов.

Флуоресцентные лампы

Світлодіодні лампи (led)

В основі таких ламп знаходиться напівпровідниковий прилад, який при проходженні через нього електричного струму генерує випромінювання. Свою популярність світлодіодні лампи завоювали насамперед своїм мініатюрним розміром, а також широкою лінійкою всіляких моделей. Колір, що видається такими лампами, залежить від складу кристала, тому може бути будь-якого відтінку. Багато фахівців стверджують, що світлодіодні лампи найбільш дружні до навколишнього середовища, вони не вимагають особливих умов утилізації, оскільки не містять ртуті, її отруйних газів та інших домішок.

Варіанти застосування. Через високу економічність ідеально підходять для побутових потреб. Малий розмір, компактність та відмінність форм дозволить створювати світлові композиції будь-якої складності.

Светодиодные лампы (led)

Лінійні світлодіодні лампи (Т8)

Основне призначення цих ламп це заміна люмінесцентних і флуоресцентних ламп, що йдуть у минуле. Перед ними переваги лінійних світлодіодних ламп є очевидними.

Насамперед, економія електроенергії, в 2-3 рази нижча, дуже вражаючий термін служби, а це суттєво знижує витрати на експлуатацію та дозволяє застосовувати такі лампи у важкодоступних місцях. Приємне, природне світло значно підвищує працездатність та знижує втому очей. Крім всього зробимо акцент на високій удароміцності та захисті від коливань струму в мережі.

Линейные светодиодные лампы (Т8)

Варіанти застосування. З огляду на свою конструкцію ідеально підходять для офісних приміщень, держустанов, лікарень, виробництв. Також можна застосовувати у вуличних рекламних конструкціях, вітринах магазинів. Досвідчений дизайнер зможе вписати їх в інтер'єр кафе чи ресторану.

Прожектор LED

Це джерело світла, перш за все, призначене для освітлення вулиці. Парки, двори, вулиці це їхній ареал застосування. LED прожектори здатні висвітлювати велику площу, в силу технології світло спрямоване виключно в потрібному напрямку, а їхня економічність робить ці прожектори практично незамінними. Зазначимо, що конструкція самого прожектора ударостійка, захищена від пилу та вологи, як наслідок термін служби світлодіодного прожектора в рази більший за будь-які інші джерела вуличного освітлення.

Прожектора LED

Різновиди ламп в залежності від цоколя

При виборі джерела освітлення важливо не забувати, що з них мають різний цоколь, у світі немає єдиного типу цоколя для лампочки. Все це пов'язано з відмінностями в конструкції кожної лампи, напругою необхідною для її роботи, важливу роль відіграє, і місце, куди потрібно встановити лампу (люстра, світильник, стельова конструкція та ін.) У цілому всі види цоколів систематизовані і для всіх існує міжнародний стандарт та відповідне маркування.

Разновидности ламп в зависимости от цоколя

  • E - Цоколь Едісона (різьбовий);
  • G – цоколь штирковий;
  • R – цоколь із потопленим контактом;
  • B - Цоколь Байонет (штифтовий);
  • F – Одноштирковий цоколь. Цей може ще відрізнятися типом штирька:
    1. циліндричний штирьок;
    2. рифлений штирьок
    3. штирок спеціальної форми.
  • S - Цоколь софітний;
  • K – Цоколь із кабельним з'єднанням;
  • H - Ксеноновий цоколь;
  • P - Фокусуючий цоколь.

Разновидности ламп в зависимости от цоколя 2

За літерами, як правило, завжди йдуть цифри, вони вказують на діаметр цоколя, або на відстань між контактами. Нерідко далі знову йдуть літери, які вказують кількість контактів або штирків.

  • s – 1 контакт
  • d – 2 контакти
  • t – 3 контакти
  • q – 4 контакти
  • p – 5 контактів.
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*