Каталог товарів

Як вибрати мотопомпу?

Категорії

Мотопомпа - важливий пристрій для тих, хто потребує швидкого перекачування води та інших рідин. Вона може бути мобільним, і стаціонарним пристроєм з насосним двигуном бензинового або дизельного типу.

Застосування цього електротехніки не обмежена сферами діяльності: мотопомпа може бути корисна і в побуті, і у виробничих масштабах. Наприклад, відкачати воду з дитячого басейну на дачі або полити добривами велике поле на фермі. Головне - вміти правильно оцінити свої потреби та підібрати пристрій за встановленими критеріями.

У яких випадках вам знадобиться мотопомпа ?

Обидва типи мотопомп – і бензинові, і дизельні, – широко використовуються в побуті та на виробництвах. Основна спрямованість цього електроприладу – перекачування різного типу рідин з одного місця до іншого. Це може бути чиста вода, забруднена, хімічні рідини та ін.

Головним чином, хороша мотопомпа стане в нагоді для:

 1. Полив дерев, кущів, газонів та інших рослин. При цьому, площа зрошення абсолютно не має значення: мотопомпа зможе зрошувати невелику клумбу, полити.
  розкішний сад чи величезне поле. Функція іригації особливо користується попитом
  серед фермерів та власників великого господарства.
 2. Постачання чистою питною водою. Якщо ви живете за містом або хочете підстрахуватися автономним водопостачанням, мотопомпа забезпечить ваш будинок та вашу родину якісною водою.
 3. Будівельні роботи. При виконанні первинних робіт може знадобитися осушити траншеї, рови та ін. З такою технікою ви зробите все швидко та якісно.
 4. Осушення та наповнення водойм. Любите поплавати у своєму особистому басейні? Тоді ви знаєте, що потрібно регулярно закачувати, чистити та відкачувати воду з нього. Те саме стосується колодязів, озер та інших водойм.
 5. Вирішення екстрених ситуацій. Наприклад, у разі пожежі мотопомпа забезпечить вас великою кількістю води та гарним натиском. Ця функція особливо не потрібна, але якщо біда трапиться - ви будете озброєні. Таким чином, екстрені служби особливо потребують такої електротехніки.

Настала черга вибору мотопомпи

Головний принцип у цій справі – враховувати свої потреби та їх відповідність популярним технічним характеристикам мотопомпи. Таких параметрів лише 5, серед них:

Продуктивність. Це значення визначає максимально можливий об'єм води, який агрегат здатний перекачати за годину. На неї впливають такі фактори: довжина та діаметр шланга, висота напору, глибина всмоктування та інші характеристики. Продуктивність сучасних моделей стартує від 100 літрів за хвилину.

Спосіб застосування. У цій категорії є 3 типи мотопомп:

 • дизельні. Моторесурс у них вищий, ніж у бензинових моторів, а витрата палива економічніша. Але продуктивність до певної міри поступається.
 • мембранні. Такі агрегати призначені для перекачування в'язких рідин. Вони невибагливі в обслуговуванні та можуть працювати у жорстких погодних умовах.
 • кислотні. Якщо потрібно перекачати хімічні речовини агресивного характеру – реагенти, кислоти та інші рідини, вибирайте саме таку модель.

Пропускна спроможність. Цей параметр визначає, частинки якого розміру допускаються у рідині. Наприклад, якщо ви знаєте, що вода не містить домішок, вибирайте мотопомпу для чистої води. Для рідин, що містять якісь частинки, потрібна спеціальна модель.

Тому вибирайте собі мотопомпу із трьох категорій:

 • до 8 мм (чиста вода);
 • до 15 мм (напівбрудна);
 • до 30 мм (брудна рідина).

motopompa_3Глибина всмоктування. Визначає відстань від місця забору до місця призначення рідини, що перекачується. Чим менше глибина, тим вищий тиск води в шлангу.
Висота тиску.
Цей параметр позначає відстань між мотопомпою та кінцем
напірного шлангу. У стандартних моделях висота напору становить 20-30 метрів, а пристроях високого напору - 50-70 метрів. Другі ще називаються "пожежні" і мають два вхідні отвори різних діаметрів.

Знаючи всі вищезгадані критерії, ви зможете підібрати відповідну мотопомпу для своїх потреб. Після того, як ви придбали пристрій, подбайте про правильність його використання. Тільки в цьому випадку ваша мотопомпа працюватиме злагоджено та тривало

Декілька рекомендацій щодо експлуатації вашої мотопомпи

Кожен виробник дає свої рекомендації щодо використання та зберігання електротехніки. Але загалом ці поради можна звести до наступного:

 1. Перш ніж починати працювати з мотопомпою, слід встановити її на рівній поверхні, опустити шланг, що всмоктує, у воду. Слідкуйте, щоб він був у вертикальному положенні.
 2. Перед початком роботи переконайтеся, що у пристрої достатньо палива та олії.
 3. Запускайте мотопомпу якомога ближче до джерела рідини, що перекачується. Чим менша ця відстань, тим вищий напір води і тим швидше ви впораєтеся з перекачуванням рідини.
 4. Дотримуйтесь температурного режиму. Так, практично всі моделі розраховані на температуру до 90 градусів за Цельсієм. Але що температура, тим менше глибина забору рідини. Виробники вимірюють технічні характеристики мотопомп за нормальної температури - 20 градусів. Прагніть працювати з такою водою для більшої продуктивності.

Хороша мотопомпа завжди знадобиться. Керуєтеся цими простими правилами, і ви зможете зробити правильний вибір. Але якщо якесь питання виникне - задайте його фахівці А-Трейд. Поспілкувавшись, ви знайдете рішення разом.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*