Каталог товарів

Задаємо питання - отримуємо відповіді: все про акумуляторні батареї AGM, GEL

Категорії

Акумуляторна батарея - це багаторазове джерело, що забезпечує живлення електроприладів. Він накопичує енергію, а потім віддає її влаштуванню, тим самим забезпечуючи його автономну роботу.

З АКБ ми стикаємося всюди: у котельному устаткуванні, джерелах безперебійного живлення, автомобілях, мопедах… Але не завжди можемо відповісти на найпростіші питання, пов'язані з цим типом акумулятора. Пропонуємо прояснити найпопулярніші питання щодо АКБ.

GEL та AGM батареї: основні відмінності

AGM – це герметизована АКБ з абсорбентом, який унеможливлює її протікання. У такому пристрої також передбачений запобіжний клапан, який тримає в нормі внутрішній тиск разів.

GEL – інший тип герметизованого АКБ, відмінність якого – гелевий електроліт. Сепаратор може служити полівінілхлорид або поліетилен. Запобіжний клапан також передбачений.

У GEL багато переваг. Вона стійкіша до глибокої розрядки, витримує більше повноцінних циклів заряду/розряду. Така батарея менше схильна до змін довкілля - її ємність залишається постійною протягом усього терміну експлуатації, а впливу температури у своїй незначно.

Але GEL не ідеальна: вона також має кілька недоліків. Головний серед них – значно вища вартість порівняно з аналогами іншого типу.

Якими бувають батареї АКБ?

Вони можуть бути стаціонарними та стартерними. Їх відмінності можна згрупувати за такими критеріями:

- Строк служби. Стаціонарні моделі АКБ готові функціонувати 10 років і більше. У цей час період роботи стартерної скорочується майже вдвічі - до 5-7 років.

- матеріал. Для виготовлення обох видів батарей використовується свинець, але різного виду. Для стаціонарних використовують метал високої частоти з домішками олова і кальцію. Для стартерних – перероблений свинець.

- Спосіб розряду. Стаціонарні батареї здатні віддавати енергію протягом тривалого часу, але для цього стартерні не призначені.

Якщо у вас батарея з рідким електролітом, для перевірки рівня залишкового заряду знадобиться спеціальна таблиця і пристрій для вимірювання напруги.

Насамперед вам потрібно відключити її роботу, потім по черзі виміряти напругу на позитивному та негативному висновку АКБ. Після цього вам знадобиться значення (різницю виміряних раніше величин) у таблиці. Навпроти неї стоятиме приблизний показник залишкового заряду.

Чи безпечно використовувати АКБ?

Уявіть звичайну вилку. Це стандартний столовий пристрій, яким користуються і діти, і дорослі. Чи можна назвати її невинною? Цілком, адже за допомогою виделки людина трапезує. Але що буде, якщо використовувати її за призначенням? Наприклад, відкривати вилкою консервні банки чи, чого гіршого, намагатися розібрати нею розетку? У такому разі навіть такий нешкідливий прилад як виделка становитиме небезпеку.

Аналогічно можна сказати і про АКБ. Якщо ви не дотримуєтеся інструкції виробника, нівелюєте технікою безпеки, то, звичайно, робота батареї може створювати проблеми. В іншому випадку – би будете у безпеці.

До речі, недотримання інструкції передбачено виробниками. Вони припускають, що людина може помилитися, наприклад, і випадково перезарядити батарею. У такому разі її корпус просто здувається, тому що зворотний клапан не зможе мінімізувати вплив надлишкового тиску. Розриву не буде – корпус АКБ здатний витримати таке випробування.

При користуванні АКБ пам'ятайте, що:

· ніколи не можна заряджати батареї GEL зарядкою від класичних рідинних батарей, тому що вони вимагають спеціальний режим підзарядки. Використання не того зарядного пристрою може призвести до надмірного заряду/розряду пристрою і навіть скорочення його терміну служби;

· правильній роботі акумулятора сприяє нормальна відповідно до технічних інструкцій температура – це 25 градусів за Цельсієм. Деякі користувачі допускають відхилення від цих рамок, але робити це не рекомендується;

· щоб оцінити час автономної роботи батареї АКБ, потрібно знати лише два параметри: модель використаних акумуляторів та значення навантаження (вимірюється у ватах);

· Для альтернативної енергетики підходять АКБ Challenger серії G12. Вони спеціально створені для роботи з джерелами енергії, що відновлюються, тому здатні проходити більшу кількість циклів повного розряду-заряду;

· Не варто використовувати АКБ у положенні «на боці». Деякі виробники запевняють, що їхньої продукції не країна така експлуатація, але для коректної роботи краще отримайте офіційне підтвердження виробника або задійте пристрій у класичному положенні.

Купуємо АКБ: критерії вибору

Якщо ви бажаєте придбати акумулятор, зверніть увагу на:

  • сертифікат відповідності, що підтверджує надійність покупки;
  • гарантійний талон. Він має бути обов'язково заповнений – це ваша гарантія.

Також пам'ятайте, що герметизовані АКБ не підлягають ремонту. Вони не вимагають доливання води. Стаціонарні прилади також не можна взаємозамінювати із тяговими.

Важливо знати: додаткові поняття у темі АКБ

Циклічний режим – це така форма роботи пристрою, коли вона піддається частим розрядам, та був знову заряджається. Такий процес має місце у мережах із нестабільною подачею електроенергії.

Мінімальна кількість циклів визначає, скільки повних процедур розряду-заряду зменшить реальну ємність АКБ до 80%.

Клас АКБ – це категорія пристрою згідно з поділом Eurobatt. Може бути на 5, 10 або 12 років, що означає тривалість роботи АКБ за допустимих умов та буферного режиму.

Щоб відновити окремі параметри АКБ (у тому числі батарей GEL), застосовувати такий метод, як зрівняльний заряд.

Вибір АКБ – складне завдання. Якщо вам знадобився такий пристрій, уважно вивчіть всю інформацію про нього. А ще краще - запитайте спеціаліста А-Трейд, який напевно підкаже найбільш оптимальну модель.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*