Каталог товарів

Типи сонячних колекторів, поради щодо вибору та підбору

Категорії

Екологічно чистий та безпечний спосіб обігріти ваше житло – це сучасний сонячний колектор. Крім нагрівання температури приміщення, пристрій здатний забезпечувати вас гарячою водою цілодобово. Він не вимагає додаткових засобів в експлуатації, його установка проста, а замовити фірмовий колектор ще простіше!

Сонячний колектор : принцип роботи

Це спеціальне обладнання переробляє енергію сонця. На відміну від сонячних батарей, які виробляють енергоносій, колектор поглинає тепло з довкілля, нагріваючи теплоносій (наприклад, мідну або алюмінієву трубку).

Процес переробки сонячної енергії виглядає так: вакуумні трубки з ударостійкого скла вловлюють природне світло. Спеціальний селективний шар цієї конструкції максимально ефективно поглинає сонячну енергію, мінімізуючи при цьому втрати тепла. Мідна трубка всередині колектора - це нагрівальний прилад пристрою.

Навіщо вам потрібен сонячний колектор?

Щоб вибрати якісний сонячний колектор, потрібно знати деякі його особливості. Для початку варто з'ясувати, для яких цілей необхідний колектор. Найчастіше такі пристрої купують для:

  • підтримки тепла у приміщенні;
  • забезпечення гарячим водопостачанням;
  • підігріву води у басейні;
  • транспортування гарячої води.

Типи колекторів

Коли людина визначилася з цілями майбутньої покупки, вона переходить до наступного етапу – вибору типу колектора. Існує 4 основних типи пристроїв:

  • вакуумний із прямою теплопередачею. Прилад складається з безлічі трубок та бака. У теплообміннику вода нагрівається, далі трубами переміщається в накопичувача. Циркуляція води відбувається за рахунок розподілу води: холодна опускається вниз, а гаряча піднімається нагору;
  • вакуумний колектор з прямою теплопередачею та вбудованим теплообмінником. Такий пристрій підключено до водопостачання. На деталях не накопичуються солі, тому такий колектор більш практичний;
  • вакуумний колектор із термотрубкою. При нагріванні мідної трубки утворюються пари. Піднімаючись, вони потрапляють у конденсатор та віддають тепло. Так відбувається кругообіг;
  • Плоский колектор. Найбільш поширений варіант у побуті. Складається з теплоізоляційної панелі та мідної або алюмінієвої пластини-поглинача.

Вибираємо пристрій: 5 основних кроків

  1. Визначаємо споживчі витрати на день. За статистикою, 1 людина використовує до 50-60 літрів гарячої води. Відповідно, для сім'ї з двох дорослих та двох дітей необхідний накопичувальний бак на 200 л.
  2. Розташування колектора. Найкраще місце для монтажу пристрою - дах, але відкриті ділянки також допускаються. Якщо сонячний колектор буде встановлений, наприклад, у дворі приватного будинку, довкола необхідно спорудити захисний паркан.
  3. Площа обладнання. Щоб нагріти 50 л води у теплий період, необхідний 1 м2 сонячної панелі. На вищезгадану середньостатистичну сім'ю (2 дорослих, 2 дитини) достатньо 3,5-4 м2.
  4. Вид теплоносія. У теплу пору року підійде вода, а при температурі нижче 0 за Цельсієм скористайтеся антифризом - спеціальною рідиною, що незамерзає.

Установка сонячного колектора: сніг та морози

Сонячні колектори постійно піддаються впливу навколишнього середовища. Дощі, снігопади, вітри та гради – все це вимагає від пристроїв максимальної практичності та підвищеної стійкості.

Найчастіше сонячні колектори встановлюють на скатній або плоскій покрівлі. Запам'ятайте головне правило: завжди встановлюйте колектор під кутом. Це перешкоджатиме попаданню снігу на сонячні панелі. Крім того, колектори, які встановлені під кутом 60 градусів, легко очистити від снігу та забруднень.

Як придбати якісний колектор? Вибирайте лише надійних виробників, вивчайте відгуки реальних покупців та робіть лише обдуманий вибір!

Знай, що найбільший діамант – це сонце. На щастя, воно сяє для всіх.

Чарльз Спенсер Чаплін

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*