Зелений тариф - крок за кроком до приватних сонячних електростанцій
У всьому світі вже кілька років говорять про енергетичну кризу. Це поняття означає, що настане час - і населення Землі відчуватиме суттєву нестачу енергоносіїв. Більше того, ця криза вже далася взнаки: підвищення тарифів на тепло та електрику, віялові відключення, перебої, стрибки в мережі.
Світова громадськість не стоїть осторонь цієї глобальної проблеми. Багато країн уже розглянули та ухвалили закони, які допоможуть боротися з нестачею енергоносіїв. У них йдеться про так звані "зелені тарифи". Що це таке і чому розвинуті держави так активно прагнуть приєднатися до цього космополітичного закону?
Від А до Я: коротко про зелений тариф
Зелений тариф - це соціальний тариф, який зобов'язує державні підприємства купувати альтернативну енергію у бізнесу будь-якої форми та фізосіб. Ці енергоносії виробляються за допомогою поновлюваних джерел енергії – вітру, води, сонця.
Україна не стала винятком у світовому прагненні уникнути енергетичної кризи. Нашою державою також було підписано відповідний закон у 2009 році, термін дії якого закінчується у 2030 році.
За словами експертів, головною метою введення зеленого тарифу є стимулювання розвитку альтернативних джерел енергії, залучення інвесторів в Україну для розвитку технологій відновлюваних джерел енергії. Українська асоціація альтернативної енергії також вітала такі зміни в законодавстві.
У результаті це допоможе державі подавати стабільну електрику та тепло споживачам, не вдаючись при цьому до різких підвищення цін та масових відключень. А звичайні домогосподарства отримають свою вигоду – причому подвійну.
Чому це вам вигідно?
Закон поширюється як на спеціалізовані підприємства, а й у приватні домогосподарства. Наприклад, якщо ви купили сонячну електростанцію, встановили її та накопичуєте енергоресурс, то можете легко продавати його державі. Важливо: Україна не може вам відмовити, оскільки має купувати енергію, отриману через альтернативні джерела. Тому не бійтеся примикати до сучасних громадян, які можуть і своє житло опалити, і вигоду з цього отримати.
Ви зможете максимально заощадити свої кошти. Лише купіть будь-який відповідний за параметрами агрегат і перестаньте залежати від комунальних підприємств.
Крім того, ви самостійно вирішуєте, скільки ви готові продати. Наприклад, розрахувавши витрати свого домогосподарства, ви визначаєте надлишки, які готові віддати державі замість грошової компенсації.
Оскільки ця процедура закріплена законодавчо, вам нема чого побоюватися обману. Порядок обліку та продажу альтернативної енергії описаний у прийнятому законі. Важливо: потужність установок, розміщених у вашій оселі, не може перевищувати 30 кВт. Про це йдеться у ухваленому Верховною Радою законі.
У результаті всі власники сонячних панелей та інших установок з вироблення альтернативної енергії матимуть подвійну вигоду: зможуть забезпечувати себе безплатним теплом та електрикою плюс до всього матимуть можливість продавати надлишки державі. За фактом, ви зможете заробляти на своїх установках. Таким чином, ваша покупка, наприклад, сонячних батарей, окупиться набагато швидше за запланований термін.
Реальні цифри: скільки можна заробити
На думку експертів, сума залежатиме від двох основних факторів:
- кліматичних особливостей регіону;
- кількість необхідної енергії задля забезпечення потреб конкретного домогосподарства.
Загалом ця сума може становити 26-30 тисяч гривень. За 7-10 років ваша покупка повністю окупиться, і далі буде чистий прибуток.
Як заробити на зеленому тарифі? Резюме із закону
1. Для ведення обліку електроенергії потрібно встановити двонаправлений електролічильник і підключити його до системи АСКОЕ через GSM-канал або дротове підключення. Ви зобов'язані купити такий прилад, а комунальне підприємство "Обленерго" забезпечити вас каналом передачі даних.
2. Після формування акта приймання-передачі електроенергії на основі даних
електролічильника прораховується їх вартість відповідно до зеленого тарифу та нараховуються виплати домовласнику. Потім держава зараховує виплати на ваш банківський рахунок. Важливо: із цих коштів вилучається податок на прибуток фізосіб. При цьому вам не потрібно відкривати приватне підприємництво або отримувати ліцензії.
3. Процес розрахунку виглядає так. На основі показань ви визначаєте, чи перевищує споживання електроенергії через мережу. Якщо так, то ви не платитимете за електрику від мережі та отримаєте виплати за зеленим тарифом. Якщо ж свідчення не перевищують споживання, доведеться оплатити різницю.
Як розпочати продавати електрику державі?
Перш за все, вам потрібно купити сонячні панелі, вітряну електростанцію або будь-який інший пристрій, який акумулюватиме енергію. Вибір апарата залежить від погодних умов вашого регіону та необхідної потужності. Наприклад, якщо у вашій місцевості дуже вітряно, краще купити вітрогенератор, а якщо сонячно 360 днів із 365 на рік – візьміть сонячний колектор.
Далі потрібно зібрати невеликий перелік документів. Зверніть увагу: обов'язково ваша установка має бути сертифікована в Україні. Це все, що вам потрібно. Вам залишиться лише користуватися своїм джерелом альтернативної енергії та продавати надлишки державі.
Зелений тариф – це дуже просто та прозоро. Якщо ви готові вступити в нову еру енергоносіїв, прагнете забезпечувати свою сім'ю стабільною подачею тепла і при цьому у вас пульсує легка єврейська жилка – заробити на цьому, – подумайте над придбанням джерела альтернативної енергії.